25 lat Diecezji Toruńskiej

Dwudziestopięciolecie Diecezji Toruńskiej to wspaniały moment na podsumowanie dokonań tej młodej, ale jakże prężnej wspólnoty.

Materialne dziedzictwo Diecezji Chełmińskiej, której bezpośrednim spadkobiercą jest toruńskie biskupstwo, to najwyższej próby obiekty zabytkowe, jak i zabytki ruchome. Pieczołowicie odrestaurowane i utrzymywane w doskonałym stanie są dostępne dla wszystkich, którym droga jest tradycja Kościoła i Narodu. Współczesne świątynie, dopełniają wizerunku diecezji czerpiącej z dorobku chrześcijaństwa tej ziemi.

Niewątpliwa to zasługa pierwszego Biskupa Toruńskiego, J.E. ks. Andrzeja Suskiego, który razem ze swoją Diecezją obchodzi jej 25 lecie. Jest to zarazem rok zmian – szacownego Jubilata na stanowisku Biskupa Toruńskiego zastąpił ks. Wiesław Śmigiel. Album honoruje również księży, którzy swą posługą przez minione 25 lat wznosili struktury duchowe i dbali o kościoły, wykonując swą pracę z wyjątkowym oddaniem.

Na kartach albumu, prócz parafii tworzących administracyjną warstwę wspólnoty, zaprezentowano instytucje na których zasadza się kulturalna i edukacyjna struktura diecezji.

­­

Szczegóły techniczne:

format: 24 x 32 cm
ilość stron: 464
pełen kolor
wersja językowa: polska
twarda oprawa
ISBN 978-83-945355-4-4